CZYM SIĘ
ZAJMUJEMY?

Zajmujemy się specjalistycznym, wysokociśnieniowym czyszczeniem powierzchni zewnętrznych (budynków, chodników, parkingów). Jesteśmy w stanie przywrócić pierwotny wygląd powierzchni ukryty pod zabrudzeniami gromadzącymi się przez wiele lat.

NASZA OFERTA

MYCIE ELEWACJI

Złożony proces czyszczenia (mycia): tynków akrylowych, silikatowych, silikonowych, mineralnych, cegły, elewacji wykonanych z blachy, aluminium, sidingu, drewna czy elewacji obłożonych kamieniem naturalnym.

Mnogość materiałów z jakich wykonywane są elewacje wymaga dobrania odpowiedniej techniki czyszczenia, środków chemicznych, ciśnienia i temperatury wody.
Standardowy proces czyszczenia polega na naniesieniu środków chemicznych na czyszczoną powierzchnię, które wchodząc w reakcję z zanieczyszczeniami powodują ich rozpuszczenie. Preparaty chemiczne dobierane są do czyszczonego materiału i rodzaju zanieczyszczeń.

Następnie elewacja jest myta wodą pod odpowiednim ciśnieniem w zależności od rodzaju mytej powierzchni. Dodatkowo woda może być podgrzana do temperatury nawet 130 c. Gorąca woda docierając w najmniejsze pory czyszczonej powierzchni pozwala na dogłębne usunięcie zanieczyszczeń, dodatkowo intensyfikuje działanie wody pod ciśnieniem oraz ogranicza zastosowanie chemii.

Mycie elewacji jest tańszą alternatywą w porównaniu z jej malowaniem. W przypadku bardzo zniszczonych elewacji wymagane jest czyszczenie za pomocą piaskowania.

MYCIE KOSTKI BRUKOWEJ

Czyszczenie, mycie powierzchni pokrytych kostką brukową, także tarasów, schodów pokrytych kamieniem naturalnym, płytkami ceramicznymi i gresowymi. Proces składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności usuwa się z powierzchni bieżące zabrudzenia i myje się je za pomocą gorącej wody pod wysokim ciśnieniem (tutaj można stosować ciśnienie nawet 350bar).

Następnie powierzchnię doczyszcza się, usuwa głębokie, silne zabrudzenia przy zastosowaniu odpowiednio dobranej chemii do danego rodzaju zabrudzeń tj. zabrudzenia powstałe wskutek wycieku oleju samochodowego, wycieki z układu hydraulicznego wózków widłowych, pozostałości gumy do żucia oraz ślady opon, zabrudzenia organiczne, rdza, resztki betonu po pracach remontowych. Trzeci etap to ponowne spłukanie wodą pod ciśnieniem.

Do czyszczenia stosujemy urządzenia wytwarzające ciśnienie do 350 bar. W przypadku silnych zabrudzeń jedynie urządzenia wytwarzające wysokie ciśnienie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu. W połączeniu z podgrzewaczami wody, możemy jeszcze dodatkowo spotęgować efekt czyszczenia. Kostka myta jest za pomocą przystawek do powierzchni płaskich tzw. surface cleaner. Specjalna konstrukcja zapobiega przed niepożądanym rozpryskiwaniem się wody wokół czyszczonej powierzchni. Duża prędkość obrotowa dysz umieszczonych na specjalnym ramieniu, nie pozwala na uszkodzenie wierzchniej warstwy kostki ze względu na krótki czas oddziaływania wysokiego ciśnienia na dany punkt. Użycie surface cleaner pozwala również na zachowanie takiej samej jakości czyszczenia na całej powierzchni.

MYCIE DACHÓW

Mycie dachów z dachówki ceramicznej, betonowej, blacho dachówki. Kompleksowy proces polegający na zmyciu zanieczyszczeń: tłuszczowych, sadzy, komunikacyjnych oraz organicznych (glony, mchy), które szczególnie niszczą strukturę materiału. Technika mycia wygląda podobnie do mycia elewacji. Polega na zmyciu dachu wodą pod ciśnieniem dobranym odpowiednio do rodzaju mytej powierzchni. Różnicą jest możliwość stosowania wyższego ciśnienia wody. Do rozpuszczenia trwalszych zanieczyszczeń stosuje się odpowiednią chemię.

Mycie dachów jest procesem czasochłonnym i bardziej niebezpiecznym od innych. Praca odbywa się na mokrej, śliskiej i pochyłej powierzchni. Wymaga dodatkowych zabezpieczeń, specjalnego obuwia oraz większej uwagi podczas wykonywanej pracy.

MYCIE OGRODZEŃ

Metody stosowane takie same jak przy myciu elewacji, chodników. Metoda jest dobierana do materiału z jakiego wykonane jest ogrodzenie.

IMPREGNACJA ELEWACJI, KOSTKI BRUKOWEJ, DACHÓW

Na przygotowaną powierzchnię (umytą i odtłuszczoną) nakładane są środki impregnujące, hydrofobowe, które tworzą powłokę ochronną. Impregnacja powierzchni zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi, wnikaniem zanieczyszczeń, degradacją powierzchni, glonami, mchem, wzmacnia strukturę oraz utrwalają kolor poprzez filtry UV. Środki te z domieszką barwników pozwalają odnowić kolor. Impregnację zaleca się przede wszystkim bezpośrednio po umyciu powierzchni bądź jej odnowieniu oraz na nowo powstałych powierzchniach. Preparaty nanosi się natryskowo lub za pomocą wałków i pędzli.

Zdjęcia udostępnione przez producenta impregnatu zabezpieczającego kostkę brukową.
Wpływ warunków atmosferycznych na kostkę brukową po 7 latach od ułożenia.
Wyraźnie widać, że impregnat w znacznym stopniu zabezpieczył powierzchnię przed degradacją.

USUWANIE GLONÓW, MCHÓW, POROSTÓW (PRZECIWDZIAŁANIE)

Polega na naniesieniu na powierzchnię chemii która niszczy glony, mchy i inne naloty organiczne oraz ogranicza ich powstawanie. Po zakończeniu procesu odkażania zalecane jest umycie powierzchni.

Możliwe jest także zastosowanie impregnatów, które zabezpieczą powierzchnię przed ponownym porastaniem do 7 lat (w zależności od zastosowanego preparatu).

USUWANIE PLAM Z OLEJU, RDZY, SADZY, GUMY, FARB, USUWANIE WYKWITÓW WAPIENNYCH

Plamy usuwane są za pomocą preparatów chemicznych.


ODNAWIANIE KOLORU KOSTKI BRUKOWEJ

Na przygotowaną powierzchnię (umytą i odtłuszczoną) nakładane są impregnaty hydrofobowe z domieszką barwników, które tworzą powłokę ochronną i jednocześnie odświeżają oryginalny kolor. Istnieje także możliwość zmiany koloru powierzchni poprzez zastosowanie specjalnych lakierów.

USUWANIE GRAFFITI, POWŁOKI ZABEZPIECZAJĄCE, ANTYGRAFFITI

Usuwanie graffiti polega na nałożeniu preparatów chemicznych, które rozpuszczają lub zmiękczają graffiti .Następną fazą jest zmycie gorącą wodą pod ciśnieniem. Graffiti można usunąć z większości niezabezpieczonych powierzchni.

Impregnacja polega na nałożeniu na powierzchnię impregnatu (np. na bazie wosku) który zabezpiecza tak jak zwykłe impregnaty ale jest łatwiej zmywalny dzięki temu usuwamy go razem z graffiti. W przypadku zabrudzenia jest usuwany ze ściany wraz z graffiti. Po zakończeniu procesu czyszczenia należy ponownie nałożyć impregnat. Usunięcie graffiti z zabezpieczonej powierzchni jest skuteczne w 100%.

Producenci preparatów udzielają 7-letniej gwarancji na powłoki zabezpieczające.

HYDROPIASKOWANIE

Hydropiaskowanie wykonuje się za pomocą specjalnej dyszy podłączonej do urządzenia wysokociśnieniowego, która miesza wodę pod wysokim ciśnieniem wraz z ścierniwem np. piaskiem kwarcowym o odpowiedniej wielkości ziarna oraz twardości. Powstałe w ten sposób ścierniwo działa na powierzchnię usuwając cienką, zabrudzoną wierzchnią warstwę. Metoda ta pozwala odnowić stare zniszczone elewacje wykonane z cegły, piaskowca, marmuru, klinkieru czy granitu. Pozwala również na usuwanie farb z powierzchni metalowych np. ogrodzeń, konstrukcji stalowych.

CZYSZCZENIE OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Specjalna oferta przygotowana dla instytucji państwowych oraz firm zajmujących się utrzymaniem czystości w miejscach publicznych. Proponujemy długoterminowe umowy na utrzymanie powierzchni oraz czyszczenie interwencyjne. Oferta obejmuje:
- mycie budynków urzędów, szkół , przedszkoli i tp.
- usuwanie glonów z powierzchni ścian oraz impregnacja przed ponownym ich powstawaniem z gwarancją do 7 lat
- mycie i czyszczenie chodników, przystanków, ławek, latarni oraz utrzymanie tych powierzchni w czystości w ramach umów długoterminowych
- czyszczenie znaków drogowych, usuwanie oraz czyszczenie oznakowąń drogowych
- czyszczenie i odkażanie pomieszczeń na przechowywanie odpadów , pojemników na odpady, maszyn i pojazdów wykorzystywanych w zakładach komunalnych
- czyszczenie techniczne zbiorników osadowych w oczyszczalniach, zbiorników wodnych oraz basenów
- czyszczenie obiektów objętych ochroną konserwatora

MALOWANIE ELEWACJI, DACHÓW I INNYCH POWIERZCHNI

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ - NOWOŚĆ

USŁUGI DLA PRZEMYSŁU, ROLNICTWA, BRANŻY BUDOWLANEJ I TRANSPORTU

W przygotowaniu

© 2012 ADM - Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: SIGNUM studio interaktywne